wtorek, 23 lipiec 2024
Warsztaty fotograficzny Agencji Napo Images w Pucku 12-19 Pazdziernika 2010.

plakat_nowy_puck_080Warsztaty fotograficzne z fotografami Napo Images i gościnnie Maciejem Nabrdalikiem/VII Network są specjalnym programem angażującym młodych fotografów w pracę na pograniczu reportażu i dokumentu. Tygodniowy plener skierowany jest do osób, które zaczynają pracę zawodową lub już zaczęły, a czują potrzebę konsultacji i doskonalenia swoich umiejętności. Wspólny plener jest także doskonałą okazją do integracji, …

Warsztaty fotograficzny Agencji Napo Images w Pucku 12-19 Pazdziernika 2010.

Zobacz większe!Warsztaty fotograficzne z fotografami Napo Images i gościnnie Maciejem Nabrdalikiem/VII Network są specjalnym programem angażującym młodych fotografów w pracę na pograniczu reportażu i dokumentu. Tygodniowy plener skierowany jest do osób, które zaczynają pracę zawodową lub już zaczęły, a czują potrzebę konsultacji i doskonalenia swoich umiejętności. Wspólny plener jest także doskonałą okazją do integracji, wymiany doświadczeń i spotkania się z uznanymi profesjonalistami.

W czasie trwania warsztatów uczestnicy, zostaną podzieleni na pięć grup, z których każda będzie pracować pod kierunkiem jednego z fotografów.

Uczestnicy będą zakwaterowani w dogodnie położonym ośrodku „Delfin” w Pucku, który stanowi doskonałą bazę wypadową na tereny Trójmiasta, wybrzeża czy Kaszub, dzięki czemu będą mogli oni podejmować różnorodne tematy i sprawdzić się w zróżnicowanych warunkach pracy.

Program pleneru jest propozycją dla tych, którzy szukają intensywnego kontaktu z fotografią. Realizowane przez uczestników materiały będą na bieżąco oceniane i edytowane, a także komentowane na wspólnych spotkaniach każdego wieczoru. Prócz wspólnej pracy nad materiałami, uczestnicy wezmą udział w
wykładach poświęconych edycji i zmieniającym się zasadom pracy fotografa na współczesnym rynku.

Program tygodniowego pleneru składa się z:

codziennej pracy nad materiałem uczestników połączonej z dyskusją i omawianiem go krok po kroku wykładów tematycznych, nastawionych na praktyczne informacje przydatne w pracy dokumentalisty, tj.: edycja, kontakty z mediami, nowe media...
prezentacji Napo Images i omawiania ich w kontekście podejścia do tematu, wykonania, edycji finałowych prezentacji materiałów uczestników

Uczestnicy będą mogli pracować w grupach z:

Adamem Lachem

(1983) Z wyróżnieniem ukończył Akademie Fotografii WSF AFA we Wrocławiu. Jest laureatem wielu konkursów fotografii prasowej. Realizował projekty fotograficzne na terenie Mołdawii, Republiki Naddniestrzańskiej, Rumunii i Niemiec. Od 2006r. stały współpracownik tygodnika „Newsweek Polska”.

Filipem Ćwikiem

(1973) Fotoreporter tygodnika „Newsweek Polska”, wcześniej związany z „Gazetą Wyborczą”. Tworzył i prowadził Dział Foto w dzienniku „Polska The Times”. Pomysłodawca i juror konkursu „Newsreportaż”. Studiował kulturoznawstwo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz fotografię na
Akademii Sztuk Wizualnych w Poznaniu. Interesują go wszelkie formy multimedialne.

Piotrem Małeckim

(1967) Studiował na Wydziale Operatorskim w Katowicach i fotografię w Anglii na BPCAD Bournemouth. Fotografuje od początku lat 90-tych. Pracował jako fotoreporter tygodnika „Wprost”, a po paru latach zaczął działać niezależnie. Koncentruje się głównie na fotoreportażu. Portretuje artystów, polityków, aktorów. Czuje się równie dobrze pracując małoobrazkowym aparatem cyfrowym, jak teżśrednio-formatowym sprzętem. Pracuje dla magazynów polskich i zagranicznych.

Maciejem Jeziorkiem

(1973) Absolwent studiów teologicznych na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie i Studium Fotografii w Zespole Szkół Fototechnicznych im. Juria Gagarina w Warszawie. Uczestnik Credit Suisse Masterclass for photojournalists from East-Central Europe, Budapeszt 2004. Pracował dla „Tygodnika
Solidarność”, „Życia Warszawy”, dziennika „Życie” i „Polska The Times”. Od roku 2002 współpracuje z Polską Agencją Fotografów Forum. Wielokrotnie nagradzany na konkursach fotografii prasowej: Polska Fotografia Prasowa, Newsreportaż, Grand Press Photo, BZ WBK Press Photo.

Maciejem Nabrdalikiem / VII NETWORK

(1980) Absolwent Wydzialu Elektroniki i Technik Informayjnych Politechniki Warszawskiej. Prace zaczynal w Stanach Zjednoczonych, gdzie fotografowal dla lokalnych gazet i asystowal fotografom przy sesjach zdjeciowych dla uznanych na swiecie magazynow mody. W latach 2003-2007 pracowal jako fotograf Super Expressu. Wielokrotny uczestnik warsztatow i seminariow prestiżowej agencji VII Photo. W 2008 roku zostal zaproszony do programu VII Mentor, dzieki ktoremu przez dwa lata scisle wspolpracowal z Antoninem Kratochvilem, a agencja VII Photo zajmowala sie dystrybucja jego zdjec. W 2010 roku zostal przyjety do VII Network.

Zasady uczestnictwa w warsztatach:

Pierwszym warunkiem uczestnictwa jest przejście selekcji, która będzie dokonywana na podstawie nadesłanych 20-30 zdjęć. Zdjęcia powinny mieć w dłuższym boku 1200 pikseli, mogą być ułożone w cykl lub cykle. Do zdjęć dołączony powinien byćżyciorys autora wraz z danymi kontaktowymi oraz nazwisko fotografa pod kierunkiem którego uczestnik chce pracować. Po obradach jury złożonego z członków Napo Images, do udziału w warsztatach zaproszonych zostanie 15 20 osób.

Uczestnik musi być przygotowany to udziału w warsztatach tak, jak do realizacji reportażu (mieć ze sobą aparat cyfrowy oraz laptop).

Koszt uczestnictwa w warsztatach to 2.500 PLN (w cenie warsztatów wliczony jest koszt noclegów wraz ze śniadaniami. Na miejscu istnieje możliwość wykupienia obiadu. Organizatorzy nie zapewniają transportu na miejsce ani transportu lokalnego)

Zdjęcia prosimy przesyłać na adres ftp:

ftp.napo.nazwa.pl

login:napo_warsztaty
haslo: FOtograf01

Kaźdy uczestnik proszony jest o zrobienie swojej imiennej teczki na wskazanym wyżej ftp

Termin nadsyłania zgłoszen upływa dnia: 19 września 2010 r.

Ogłoszenie wyników nastąpi 22.09.2010 r.


Patroni medialni:

Fotoblogia.pl

Magazyn Foto

www.finelife.pl