czwartek, 20 czerwiec 2024

Firma Sony wzbogaca ofertę produktów do kina domowego o nowy projektor 4K HDR do wyświetlania z bardzo małej odległości. Model VPL-VZ1000ES zaprojektowano specjalnie z myślą o harmonii z wystrojem domów i mieszkań. Jest on wyposażony w laserowe źródło światła i zgodny z technologią HDR (High Dynamic Range - duży zakres dynamiki). Wyświetla obraz o natywnej rozdzielczości 4K. Urządzenie może pracować w odległości zaledwie 15 centymetrów od ściany, zapewniając obraz 16:9 o przekątnej 254 cm (100 cali). Projektor VPL-VZ1000ES cechuje się eleganckim wyglądem i zwartą konstrukcją, a po wyłączeniu praktycznie znika w wystroju wnętrza pomieszczenia. W rezultacie urzekające wrażenia przy oglądaniu można obecnie uzyskać w różnych pomieszczeniach mieszkalnych, od kina domowego i salonu po sypialnię, niezależnie od rozkładu i koncepcji mieszkania.

032

Do tej pory pasjonaci kina domowego, którzy chcieli oglądać obraz z projektora, musieli wygospodarować na ten cel oddzielne pomieszczenie — mówi Thomas Issa, menedżer produktu w Sony Professional Solutions Europe. — Dodatkowe miejsce na duży ekran to jednak luksus i dlatego takie rozwiązanie nie zawsze było ideałem. Nowy projektor VPL-VZ1000ES diametralnie zmienia sytuację: pozwala uzyskać urzekające wrażenia i obraz o przekątnej do 120" (305 cm) bez reorganizacji przestrzeni mieszkalnej. Nowa generacja naszych rewolucyjnych modeli do projekcji z bardzo małej odległości wyświetla niesamowity obraz 4K HDR z odległości zaledwie kilkunastu centymetrów od ściany, a po wyłączeniu wtapia się w otoczenie.

Projektor VPL-VZ1000ES ma wymiary około 925 x 494 x 219 mm i waży około 35 kg. Jest wystarczająco mały i lekki, by dodać go do wystroju praktycznie każdego wnętrza. Wymiary urządzenia są o około 40% mniejsze niż obecnego na rynku modelu Sony 4K do projekcji z bardzo małej odległości: LSPX-W1S; o wiele niższa będzie także cena nowego produktu. Mimo to projektor VPL-VZ1000ES generuje obraz o jasności 2500 lumenów, jednakowej w każdym z kolorów (ang. Color Light Output) - o 25% większej niż z modelu Life Space UX LSPX-W1S. Połączenie zaawansowanych paneli Sony SXRD™ z laserowym źródła światła Z-Phosphor™ zapewnia duży kontrast dynamiczny, a w rezultacie lepszy wygląd świateł oraz tonących w mroku fragmentów obrazu HDR. Dzięki laserowemu źródłu światła Z-Phosphor projektor osiąga pełną jasność znacznie szybciej niż produkty z konwencjonalną lampą. Dłużej utrzymuje też jasność i wierną kolorystykę obrazu, pozwalając ograniczyć kłopotliwe wymiany lamp.

Przestrzeń dla wyobraźni

Niepowtarzalna forma projektora VPL-VZ1000ES daje cały szereg nowych możliwości jego wykorzystania. Model ten idealnie sprawdzi się przy wyświetlaniu dużego obrazu w małych pomieszczeniach oraz w wysokich wnętrzach. Instalacja blisko ekranu, przed widzami, eliminuje pojawianie się cieni, rozpraszające dźwięki wentylatora i zasłanianie przez lampy sufitowe. Każda ściana może się zmienić w naturalnej wielkości okno na inny świat. We współczesnych domach i apartamentach, z dużymi oknami i stosunkowo małą powierzchnią ścian, doskonałe warunki do oglądania telewizji, filmów i sportu może z kolei zapewnić opuszczany ekran zamontowany nad otworem okiennym. Po zakończeniu projekcji wystarczy go podnieść, odzyskując codzienny widok na świat.

Nowy projektor Sony to urządzenie przełomowe, pozwalające połączyć duży obraz w domowym salonie z prostotą i elegancją instalacji. I właśnie z tego powodu model VPL-VZ1000ES różni się od wszystkiego, z czym dotąd mogli zetknąć się użytkownicy rozwiązań do kina domowego i projekcji z bardzo małej odległości.

Przeznaczony do kina domowego projektor 4K HDR VPL-VZ1000ES będzie dostępny od kwietnia 2017 roku.

VPL-VZ1000ES

 

 

 

 Canon zapowiedział dziś aktualizację dla urządzenia Connect Station CS100, które pozwala przechowywać, przeglądać i udostępniać zdjęcia oraz filmy. Oprogramowanie w wersji 2.5 zwiększa możliwości w zakresie importu i eksportu materiałów do wielu urządzeń. Wszystko dzięki opcji przesyłania filmów ze smartfonów i tabletów za pośrednictwem aplikacji Connect Station. Oprócz istniejących funkcji importu zdjęć i wideo za pomocą portów USB, kart SD i CF oraz bezprzewodowo przez NFC i Wi-Fi, teraz użytkownicy zyskują możliwość zapisywania filmów z telefonu lub tabletu.

Connect Station CS100

Po aktualizacji zwiększy się także prędkość importu danych – transfer z komputera przez sieć będzie zajmować teraz nawet trzykrotnie mniej czasu. Inne nowe funkcje to m.in. możliwość wyświetlania albumów na ekranie w pętli – dzięki czemu zdjęcia mogą być prezentowane przez cały czas – oraz możliwość całkowitego wyłączenia opcji automatycznego przejścia urządzenia w stan gotowości.

Connect Station CS100:
• Łatwe przenoszenie zdjęć i filmów z aparatu, komputera lub karty pamięci
• Łatwe udostępnianie zdjęć ze smartfonów i tabletów z aplikacją Connect Station
• Zdjęcia i filmy z różnych urządzeń zebrane w jednym miejscu
• Udostępnianie zdjęć w mediach społecznościowych, chmurze lub innych urządzeniach Connect Station
• Bezprzewodowe drukowanie bezpośrednio z Connect Station

 

Connect Station CS100 1

 

 

 

Nikon wprowadza na rynek nowe lornetki z serii Aculon. Modele W10, z obiektywami o średnicy 21 mm, oferują powiększenie 8x lub 10x. Lornetki są wodoszczelne i wypełnione azotem, dostępne w kliku wersjach kolorystycznych. Lornetki ACULON W10 świetnie sprawdzą się podczas aktywnych form spędzania czasu, takich jak: turystyka terenowa, trekking, także w niskich temperaturach podczas zimowych wypraw i sportów na śniegu oraz podczas imprez plenerowych czy wydarzeń organizowanych na stadionach i halach widowiskowych.

Stylowa, powlekana gumą, wodoodporna obudowa skutecznie chroni wnętrze lornetek przed zalaniem oraz niekorzystnym oddziaływaniem warunków atmosferycznych. Nowoczesny układ optyczny z wielowarstwowymi powłokami antyodblaskowymi oraz obiektywami o średnicy 21 mm zapewnia jasny i wyraźny obraz o wysokim kontraście.

Nikon-ACULON-W10-a

Do wyboru są modele oferujące powiększenie 8x lub 10x. Niewielka waga i kompaktowe rozmiary sprawiają, że lornetki z łatwością zmieszczą się w kieszeni kurtki czy plecaka, dzięki czemu można mieć je zawsze przy sobie.
Lornetki ACULON W10 są dostępne w atrakcyjnych kolorach: żółtym, różowym, białym (ACULON W10 8x21) oraz czarnym, białym i moro (ACULON W10 10x21).

 

Nikon-ACULON-W10-1a

Nikon-ACULON-W10-2a

Nikon-ACULON-W10-3a

Główne cechy ACULON W10 8x21

 • Mała, lekka i poręczna lornetka do zastosowań w terenie;
 • Wielowarstwowe powłoki na soczewkach zapewniają jasny obraz;
 • Duży pierścień ostrości ułatwiający obsługę;
 • Regulowane muszle oczne poprawiają komfort obserwacji;
 • Pewny chwyt dzięki pokryciu lornetki gumą;
 • Konstrukcja mechaniczna z jednym przegubem;
 • Wodoszczelna (przez 10 minut na głębokości 1 m), wypełniona azotem;
 • Dostępna w kolorach: żółty, różowy, biały.

Nikon-ACULON-W10-4a

 

Nikon-ACULON-W10-5a
Główne cechy ACULON W10 10x21

 • Mała, lekka i poręczna lornetka do zastosowań w terenie;
 • Wielowarstwowe powłoki na soczewkach zapewniają jasny obraz;
 • Duży pierścień ostrości ułatwia obsługę;
 • Regulowane muszle oczne poprawiają komfort obserwacji;
 • Pewny chwyt dzięki pokryciu lornetki gumą;
 • Konstrukcja mechaniczna z jednym przegubem;
 • Wodoszczelna (przez 10 minut na głębokości 1 m), wypełniona azotem;
 • Dostępna w kolorach: czarny, biały, moro.

 

 

EIZO wprowadza na rynek nowy model monitora z serii ColorEdge. CS240 ma 24-calowy panel z matrycą IPS pracującą z rozdzielczością 1920x1200 pikseli, umożliwiającą reprodukcję 99 proc. barw z palety Adobe RGB.  Stanowi ekonomiczną alternatywę dla profesjonalistów z zakresu fotografii i grafiki.

ColorEdge CS240 dysponuje wieloma narzędziami znanymi z innych modeli serii ColorEdge, m.in. kalibrację sprzętową. Posiada również zalety, których nie mają zwykle tańsze monitory graficzne, takie jak dedykowane oprogramowanie do kalibracji kompatybilne z szeroką gamą urządzeń do kalibracji popularnych marek. Jak wszystkie modele graficzne EIZO, CS240 objęty jest 5-letnią gwarancją.

ColorEdge CS240 posiada szerokogamutową matrycę IPS (in-plane switching) z naturalną rozdzielczością 1920 x 1200 i umożliwia reprodukcję 99% barw z palety Adobe RGB. Dzięki rozszerzonemu gamutowi, obrazy w RAWach mogą być konwertowane do Adobe RGB, a zdjęcia wykonane w przestrzeni Adobe RGB będą wyświetlane z żywymi i nasyconymi kolorami. Podświetlenie LED redukuje pobór mocy do zaledwie 27W podczas typowej pracy. Wykorzystuje ono technologię kontroli jasności, zapobiegającą migotaniu obrazu, które powoduje zmęczenie oczu.

eizo-colorEdge-cs240 2

ColorEdge CS240 ma kilka wejść umożliwiających podpięcie monitora do różnych źródeł sygnału: DisplayPort, HDMI oraz DVI. Korzystając z portu DisplayPort monitor może wyświetlać obraz 10-bitowy1 (jednocześnie wyświetlany jest miliard odcieni) z 16-bitowej tablicy kolorów look-up table. Ponadto, wykorzystując złącze HDMI, urządzenie może reprodukować kolory z dokładnością 10-bitów przy połączeniu z urządzeniami obsługującymi technologię Deep Color.

Autorska technologia EIZO - DUE (digital uniformity equalizer) ma za zadanie kompensowanie niejednorodności podświetlenia, będące częstą przypadłością monitorów LCD. Dzięki zastosowaniu DUE, obraz będzie wyświetlany w taki sam sposób w obrębie całej matrycy.

Z myślą o różnego rodzaju użytkownikach, zarówno zaawansowanych, jak i nie mających doświadczenia w zakresie kalibracji powstało oprogramowanie EIZO ColorNavigator 6. Dołączana do monitora aplikacja umożliwia przeprowadzenie kalibracji na różne sposoby. Aby maksymalnie uprościć cały proces, w oprogramowaniu dostępne są domyślne wartości ustawień dedykowanych do fotografii, druku i projektowania stron internetowych. Natomiast doświadczeni użytkownicy mogą określać samodzielnie preferowane wartości takich parametrów, jak jasność, gama, punkt bieli i wygenerować profil ICC. ColorNavigator 6 oferuje szereg zaawansowanych funkcji, takich jak pomiar bieli papieru (co zwiększa zbieżność kolorów wykonywanych wydruków) czy walidacja profilu do weryfikacji wyników kalibracji.

Ponieważ ColorNavigator 6 jest autorskim oprogramowaniem EIZO, producent może zagwarantować pełną kompatybilność z urządzeniami kalibracyjnymi X-Rite, DataColor i innych popularnych marek2 zarówno dla platformy Macintosh, jak i Windows. Aktualizacje oprogramowania dostępne są za darmo na stronie www.eizo.com.

Monitor posiada ergonomiczną stopkę, umożliwiającą regulację panelu w pionie w zakresie 35°, obrót w poziomie o 344°, pracę w trybie portretowym i regulację wysokości ekranu w pionie w zakresie 130 mm. Dzięki temu użytkownik może umieścić ekran w optymalnej pozycji.

eizo-colorEdge-cs240 1

ColorEdge CS240 objęty jest 5-letnią gwarancją, co oznacza, że jest ona co najmniej o dwa lata dłuższa w stosunku do innych monitorów na rynku. Gwarancja obejmuje wszystkie komponenty, a naprawy serwisowe realizowane są w trybie door-to-door przez polskiego dystrybutora. Oferuje on specjalną usługę o nazwie EIZO Exclusive Service.


Inne cechy

    Krzywa gamma każdego monitora indywidualnie regulowana w fabryce EIZO

 •     Dwa porty USB upstream i dwa downstream
 •     Monitor kompatybilny z oprogramowaniem EIZO UniColor Pro, które symuluje obraz widziany oczami osób z upośledzeniem widzenia kolorów, dzięki czemu projektanci mogą dobrać odpowiednie schematy kolorów dla map, znaków drogowych, stron internetowych, itp. i będą one czytelne dla wszystkich.
 •     Opcjonalnie dostępny jest kaptur, ograniczający refleksy świetlne.


Dostępność

Sprzedaż modelu ColorEdge CS240 rozpocznie się w Polsce w pierwszej połowie października. Pierwsze egzemplarze będzie można oglądać na stoisku EIZO podczas targów Photokina w Kolonii (16 - 21 września, hala 4.1 stoisko I025 J030). Niestety jeszcze nie jest znana cena urządzenia. Więcej informacji o produktach EIZO znaleźć można na stronie polskiego dystrybutora, firmy Alstor.

1. Do wyświetlania sygnału 10-bitowego konieczna jest odpowiednia karta graficzna wpierająca 10-bitowe przetwarzanie informacji.
2. Pełna lista kompatybilnych urządzeń znajduje się na stronie: http://www.eizo.com/global/products/coloredge/cn/#anchor03

 

 

Cztery wielofunkcyjne modele atramentowe PIXMA MG2950, MG5650, MG6650, MG7550 oraz jeden model przenośny PIXMA iP110 to nowa rozszerzona linia drukarek domowych firmy Canon. Urządzenia zostały wyposażone w najnowsze opcje łączności, które wraz z szerokim zakresem funkcjonalności drukowania z podłączonych urządzeń – od szybkiego dostępu do zdjęć i dokumentów w chmurze, po wydruki za pośrednictwem NFC (z ang. near field connectivity – komunikacja bliskiego zasięgu), świadczą o ciągłym rozwoju linii drukarek PIXMA. Do grupy nowych urządzeń Canon dołączyły także dwa skanery serii CanoScan – LiDE 120 i LiDE 220 o rozbudowanych funkcjach skanowania bezpośrednio do chmury i w wysokiej rozdzielczości.

PIXMA MG7550 2

Nowe możliwości w zakresie polączeń i druku
Nowością w zaprezentowanych urządzeniach PIXMA jest integracja z technologią NFC. Aplikacja PIXMA Touch & Print umożliwia użytkownikom skanowanie i drukowanie z wykorzytaniem standardu NFC – wystarczy zbliżyć kompatybilne urządzenie mobilne do drukarki. To wszystko sprawia, że drukowanie ze smartfonów i tabletów jest jeszcze łatwiejsze.

Canon zaktualizował także oprogramowanie PIXMA Cloud Link, które pozwala na łatwiejszą obsługę fotografii i dokumentów w chmurze.
Aplikacja oferuje teraz dostęp do Google Drive™ i OneDrive™, a także serwisów społecznościowych takich jak Facebook™, Evernote™, Drop Box™ czy Twitter™.Użytkownicy drukarek PIXMA MG5650, MG6650 i MG7550 mogą także skanować i zapisywać pliki JPG oraz PDF bezpośrednio do chmury, np. do DropBox, Google Drive oraz innych. Co więcej, dzięki aplikacji PIXMA Printing Solutions można wykonać tę czynność również bezpośrednio z poziomu wyświetlacza, smartfona lub tabletu.

 PIXMA MG5650

Dodatkowo dla urządzeń PIXMA MG5650, MG6650 i MG7550 Canon wprowadził nową funkcję skanowania do poczty e-mail. Pozwala ona użytkownikom oszczędzić czas dzięki opcji bezpośredniego załączania skanowanych dokumentów i zdjęć do wiadomości e-mail z poziomu drukarki.

Z myślą o użytkownikach korzystających z tabletów, Canon rozwinął aplikację PIXMA Printing Solutions o nową usługę Easy Photo Print+. Dzięki niej zdjęcia zapisane na urządzeniu lub zgromadzone w chmurze można edytować i z łatwością drukować z poziomu tabletu. Easy Photo Print+ daje również wiele możliwości kreatywnego wykorzystania zdjęć oferując szeroką gamę szablonów do tworzenia spersonalizowanych kart, kalendarzy czy kolaży.

Inteligentna i w pełni wyposażona: PIXMA MG7550
Nowa PIXMA MG7550 to następca modelu MG7150. Zaawansowana wielofunkcyjna 6-atramentowa drukarka fotograficzna wyposażona została w dotykowy wyświetlacz o przekątnej 8,8 cm. Unikatowy inteligentny system dotykowy (Intelligent Touch System) firmy Canon oraz łączność Wi-Fi oraz Ethernet pozwala na zarządzanie drukiem i procesem skanowania na urządzeniach mobilnych poprzez chmurę lub łączność NFC.

Dzięki systemowi sześciu pojedynczych atramentów (czarny, czarny barwnikowy, cyjan, magenta, żółty i szary) PIXMA MG7550 tworzy wydruki o płynnej gradacji i nawet w przypadku czarno-białych wydruków użytkownik otrzymuje za jednym dotknięciem przycisku profesjonalne zdjęcia bez obramowania i w jakości typowej dla punktu fotograficznego. Tworząc wydruki w rozdzielczości 9600dpi z zachowaniem barw charakterystycznym dla studia fotograficznego, PIXMA MG7550 jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcą mieć wysokiej jakości profesjonalne wydruki oferowane przez kompaktowe urządzenie.

PIXMA MG2950 2

Wysoka wydajność domowych wydruków: MG6650 i MG5650
Nowe urządzenia MG6650 i MG5650, które zastępują modele PIXMA MG6550 i MG5550, zaprojektowano z myślą o użytkownikach szukających połączenia wysokiej jakości wydruku dokumentów i zdjęć w warunkach domowych. Wyposażono je w system pięciu oddzielnych atramentów. Dzięki łączności Wi-Fi nowe urządzenia oferują szeroki zakres funkcji bezprzewodowego drukowania, od zgodności z aplikacją Canon PIXMA Printing Solutions na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android, po możliwość bezpośredniego drukowania z aparatów obsługujących Wi-Fi. Ponadto urządzenia zapewniają wsparcie platform AirPrint™ oraz Google Cloud Print™.

PIXMA MG6650 posiada dotykowy wyświetlacz TFT o przekątnej 7,5 cm, a model MG5650 – 6,2 cm. Urządzenia zapewniają dostęp do menu oraz pozostałych funkcji, jednocześnie umożliwiając łatwe skanowanie i drukowanie bezpośrednio z poziomu drukarki. Dodatkowo, obsługa standardu łączeności NFC w modelu MG6650 ułatwia komunikację ze smartfonem czy tabletem.

 

Łączność na najwyższym poziomie: PIXMA MG2950
Wyposażone w łączność Wi-Fi, kompaktowe urządzenie PIXMA MG2950 oferuje możliwości druku, skanowania i kopiowania w konkurencyjnej cenie. Zaprojektowana do prywatnego użytku w warunkach domowych, MG2950 pozwala użytkownikom bezpośrednio łączyć się, drukować i skanować z szerokiej gamy urządzeń mobilnych oraz zasobów w chmurze dzięki PIXMA Cloud Link. MG2950 pracuje także w trybie AP (Access Point), który umożliwia bezpośrednie łączenie z urządzeniem bez konieczności dostępu do Internetu.

LiDE 120

Drukowanie w podróży: PIXMA iP110
PIXMA iP110 to lekka, smukła i przenośna drukarka jednofunkcyjna produkująca wydruki doskonałej jakości, od wyraźnych i czytelnych dokumentów, po żywe fotografie. Jako następca modelu iP100, iP110 oferuje szereg opcji łączności, takich jak Wi-Fi czy drukowanie z chmury, które są kompatybilne z platformą Google Cloud Print™ i Apple Air Print™ i wspierane przez aplikację Canon PIXMA Printing Solutions.

PIXMA iP110 umożliwia drukowanie w rozdzielczości 9600dpi z prędkością 5,8 obrazów/min w trybie kolorowym i 9 obrazów/min w trybie monochromatycznym oraz drukuje zdjęcia w formacie pocztówkowym w ok. 51 sekund.

LiDE 120

Wysokiej jakości skanowanie: CanoScan LiDE 120 i LiDE 220
Wraz z rozszerzeniem nowej serii drukarek PIXMA, Canon zaprezentował także dwa nowe modele skanerów CanoScan: LiDE 120 i LiDE 220.

CanoScan LiDE 120 to stylowy skaner z linii LiDE, następca modelu LiDE 110. Dzięki czujnikowi obrazu CIS, zapewnia wysoką rozdzielczość skanowania na poziomie 2400x4800 dpi i umożliwia przetwarzanie formatu A4 o rozdzielczości 300dpi w 16 sekund.

PIXMA iP110

PIXMA iP110

Następca modelu LiDE 210, CanoScan LiDE 220 został wyposażony w dodatkowy, piąty przycisk EZ, który umożliwia tworzenie wielostronnicowych dokumentów PDF bez konieczności korzystania z komputera PC. LiDE 220 dodatkowo pozwala zaoszczędzić cenne miejsce na biurku dzięki podstawce umożliwiającej korzystanie z urządzenia w pozycji pionowej. Czujnik obrazu CIS urządzenia pozwala skanować w rozdzielczości 4800x4800dpi i przetwarzać dokumenty w formacie A4 w zaledwie 10 sekund. Oba modele posiadają złącza USB oraz bogate oprogramowanie, takie jak Auto Document Fix i Auto Photo Fix II, które wraz z prostym w użyciu interfejsem oraz funkcją skanowania automatycznego (Auto Scan) pozwalają osiągnąć zadowalające rezultaty z dużą łatwością. Skanery umożliwiają także bezpośrednie skanowanie do chmury przy użyciu komutera PC.

Dostępność
• PIXMA MG6650, MG5650, MG2950 oraz CanoScan LiDE 120 i LiDE 220 będą dostępne we wrześniu 2014 r.
• PIXMA MG7550 i iP110 będą dostępne w październiku 2014 r.

 

 

NEC Display Solutions wprowadza na rynek pierwszy monitor z serii 4K Ultra High Definition (UHD) – NEC MultiSync® EA 244UHD.  Profesjonalny monitor EA 244UHD jest dedykowany dla wielu różnych branż, w tym: przemysłu, lotnictwa oraz organizacji naukowych. Wśród innych potencjalnych zastosowań można wymienić: geograficzne systemy informacyjne, pomieszczenia kontrolne i nadzoru, jak również symulatory, fotografię i nadawanie sygnału radiowo-telewizyjnego.

Dzięki rozdzielczości 4K UHD (3840 x 2160), ten 24-calowy monitor oferuje ponadprzeciętną przejrzystość obrazu, sprawiając, że odbiorca może dostrzec najdrobniejsze szczegóły. Poza wysoką wydajnością i jakością, EA244UHD oferuje również panel o szerokim gamucie barwowym (108% AdobeRGB) i 14-bitowej korekcji krzywej gamma. Ponadto panoramiczny format zapewnia dużą przestrzeń roboczą, którą można wykorzystać w profesjonalnych zadaniach biurowych oraz branży projektowej.

“Duże zainteresowanie tematyką 4K na tegorocznych targach CES i wśród branżowych ekspertów, potwierdza, że jest to warty uwagi trend w 2014 roku. Potencjalne wykorzystanie UHD wykracza daleko poza zwykłe telewizory, bo na takiej rozdzielczości z pewnością skorzystają użytkownicy wielu profesjonalnych aplikacji, oczekujący bardziej realnego i niezawodnego obrazowania. Zwłaszcza w dziedzinach, gdzie kluczowe decyzje podejmowane są na podstawie obrazu.” – powiedział Christopher Parker, Product Line Manager Desktop Displays w NEC Display Solutions Europe – „Wprowadzając ten model monitora, NEC otwiera nowe perspektywy dla profesjonalistów, łącząc krystalicznie czysty i dokładny obraz z szerokim wyborem złączy oraz doskonałą formą i funkcjonalnością.”

Dzięki złączom DisplayPort, DVI i HDMI monitor może być używany w każdym środowisku, w którym wymagane jest podejmowanie decyzji na postawie szczegółowego obrazu o niezawodnej jakości. Dodatkowo, w przypadku konfiguracji wielomonitorowych, możliwe jest wykorzystanie funkcji ControlSync, synchronizującej jasność, temperaturę bieli, tryb zasilania i wiele innych ustawień, jak również umożliwiającej włączanie i wyłączanie nawet sześciu monitorów jednym przyciskiem.

Doskonała ergonomia sprawia, że EA244UHD jest bardzo przyjazny użytkownikowi i wpływa pozytywnie na efektywność pracy. Ponadto monitor posiada porty USB, wbudowane głośniki oraz najnowszą wersję złącza Mobile High-Definition Link (MHL), które umożliwia wyświetlanie obrazu ze smartfona bezpośrednio na ekranie monitora, a także ładowanie podłączonego urządzenia.

Połączenie podświetlenia LED, plastików pochodzących z recyclingu oraz brak materiałów niebezpiecznych, a także energooszczędne funkcje i czujniki gwarantują zgodność EA244UHD z proekologicznym podejściem NEC Green Vision.

Dostępność i gwarancja
Monitor NEC MultiSync® EA244UHD jest już dostępny na polskim rynku.

s2

s1

 

 

 

Sony zaprezentowało nową lornetkę z zapisem cyfrowym DEV-50V: lżejszą, a przy tym bardziej funkcjonalną niż poprzednie modele. Urządzenie doskonale nadaje się do obserwowania ptaków i dzikiej przyrody, ale warto zabrać je także na zawody sportowe i w podróż. Dzięki niemu można jednym naciśnięciem przycisku utrwalać oglądane z oddali ptaki, płochliwe zwierzęta lub szczyty górskie na ostrych, stabilnych zdjęciach i znakomitych filmach HD.

 

1

 

 • O 30% mniejsze niż w poprzednich modelach wymiary i waga oraz nowa, odporna na warunki atmosferyczne konstrukcja
 • Płynna regulacja powiększenia: od szerokokątnej perspektywy przy 0,8x do dużego powiększenia przy 25x
 • Dobra widoczność obrazu w jasnym, kontrastowym wizjerze OLED
 • Wyraźny obraz dzięki stabilizatorowi Optical SteadyShot z „aktywnym” trybem
 • System automatyki ostrości sprawnie nastawiający ostrość nawet przy dużych powiększeniach
 • Rejestracja zdjęć o rozdzielczości 20,4 megapiksela
 • Możliwość zapisu obrazu na szczegółowych filmach Full HD, a nawet 3D

Nowa lornetka — o 30% lżejsza od swoich poprzedniczek — znakomicie nadaje się do zabrania w podróż. Jej obudowa jest teraz odporna na zachlapania1 i pył2, co pozwala na użycie urządzenia w deszczowy dzień, na wypalonej słońcem plaży itp.

Ekwipunek na całodniową obserwację natury obejmuje zazwyczaj lunetę elektroniczną, lornetkę i aparat cyfrowy z masywnym teleobiektywem. Lornetka DEV-50V pozwala jednak uzyskać mocne zbliżenia, wykonać imponujące zdjęcia i nagrać stabilne filmy… bez żadnego dodatkowego sprzętu.

Dzięki regulowanemu zbliżeniu użytkownik może przepatrywać teren przy stosunkowo małym powiększeniu i płynnie je zwiększać po odszukaniu żądanego obiektu. Obraz w nowym wizjerze elektronicznym XGA OLED Tru-Finder jest bardzo wyraźny, co wynika ze zwiększonej rozdzielczości3 i kontrastu. Przy dużych powiększeniach stabilizator Optical SteadyShot z „aktywnym” trybem4 przeciwdziała zamazywaniu się obrazu i ułatwia obserwację.

Doskonałe dla podróżników, obserwatorów przyrody i miłośników sportu.

 

Nazwa modelu

DEV-50V

Format zapisu filmu

HD 2D: zgodność z formatem MPEG-4 AVC/H.264 AVCHD 2.0

HD 3D: zgodność z formatem MPEG-4 MVC/H.264 AVCHD 2.0

Rozdzielczość obrazu filmowego

HD 2D: 1920x1080/60p, 50p (PS), 1920x1080/60i, 50i (FX,FH), 1440x1080/60i, 50i (HQ, LP)

HD 3D: 2 x 1920x1080/60i, 50i

Maks. efektywna rozdzielczość fotografii

20,4 megapiksela

Obiektyw

2 obiektywy Sony typu G

Przetwornik obrazu

2 przetworniki CMOS Exmor R™ typu 1/3,91"

Stabilizacja obrazu

Stabilizator obrazu Optical SteadyShot™ z „aktywnym” trybem

[szeroki kąt (3D) / od szerokiego kąta do teleobiektywu (2D)]

Typ wizjera

XGA OLED TruFinder

Wizjer

Korekcja dioptryczna: tak (-3,5 – +3,5)

Pozorne pole widzenia: 36,9° (16:9)

Rozstaw źrenic: 55 – 75 mm

Zakres powiększenia

0,8x – 12x (2D, z wyłączonym zoomem cyfrowym) / 0,8x – 25x (2D, z włączonym zoomem cyfrowym) / 0,5x – 6x (3D)

GPS

Tak (bez wyświetlania mapy)

Łącza

Wyjście HDMI, złącze Multi Terminal/Micro USB

Głośnik

Monofoniczny

Obsługiwane nośniki nagrań

Memory Stick PRO Duo™ (Mark 2) / Memory Stick XC-HG Duo™ / Memory Stick PRO-HG Duo™,

SD/SDHC/SDXC (klasa 4 lub wyższa)

(brak wewnętrznej pamięci)

Odporność na warunki pogodowe

Odporność na wilgoć: odpowiednik 5. stopnia ochrony (IPX5) wg JIS/IEC (na podstawie wewnętrznych testów Sony)

Odporność na pył: odpowiednik 4. stopnia ochrony (IP4X) wg JIS/IEC (na podstawie wewnętrznych testów Sony)

Czas nagrywania i odtwarzania (karta pamięci 32 GB) (2 kanały)

HD 2D, PS: około 2 h 30 min

HD 2D, FX: około 3 h 00 min

HD 2D, FH: około 4 h 05 min

HD 2D, HQ: około 7 h 20 min

HD 2D, LP: około 12 h 50 min

HD 3D

3D: około 2 h 30 min

Przybliżona waga

765 g (sama lornetka)

Przybliżone wymiary

148,5 x 72,5 x 157,5 mm

Dostarczane wyposażenie

Duża muszla oczna, przykrywka obiektywu, przewód zasilający, pokrowiec, przewód HDMI (micro), przewód micro USB, przykrywka wizjera, pasek na szyję, instrukcja obsługi, akumulator NP-FV70, zasilacz sieciowy

 

Zwykłe lornetki wymagają ręcznego nastawiania ostrości obrazu. Lornetka DEV-50V jest jednak wyposażona w szybki i dokładny system automatyki ostrości, który gwarantuje znakomitą ostrość nawet przy dużym zbliżeniu i oglądaniu poruszających się obiektów.

Kiedy zapada zmierzch, zwykła lornetka nie pozwala często dostrzec szczegółów oglądanej sceny. Obraz w elektronicznym wizjerze lornetki DEV-50V można jednak rozjaśnić dzięki nowo opracowanej funkcji Hyper Gain. W rezultacie słabe oświetlenie nie stanowi przeszkody w wyszukiwaniu i obserwowaniu sów, nietoperzy i innych zwierząt, które aktywizują się po zmierzchu.

Na pewno wielu osobom zdarzyło się wypatrzeć rzadkie i czujne zwierzę, sięgnąć po aparat i... przekonać się, że pozostało po nim tylko wspomnienie. Lornetka DEV-50V pozwala z łatwością utrwalić oglądany obraz. Naciskając spust migawki, można wykonać szczegółową fotografię o rozdzielczości 20,4 megapiksela. Dogodnie umieszczony przycisk nagrywania umożliwia z kolei błyskawiczne rozpoczęcie nagrywania filmu w formacie Full HD. A ponieważ lornetka jest wyposażona w dwa niezależne obiektywy, przetworniki obrazu i procesory obrazu, można jej nawet użyć do zapisu wspaniałych obrazów trójwymiarowych, przeznaczonych do wyświetlenia na telewizorze 3D.

Po powrocie do domu urządzenie można podłączyć do telewizora, a następnie oglądać obraz HD na dużym ekranie. Alternatywą jest przełożenie karty pamięci do komputera lub ramki na zdjęcia i oglądanie utrwalonych fotografii i filmów na wyświetlaczu wybranego urządzenia.

Nowe lornetki z zapisem cyfrowym Sony DEV-50V będą do nabycia od czerwca 2013 r.

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

7

 

8

1 Odpowiednik 5. stopnia ochrony (IPX5) wg JIS/IEC (na podstawie wewnętrznych testów Sony).

2 Odpowiednik 4. stopnia ochrony (IP4X) wg JIS/IEC (na podstawie wewnętrznych testów Sony).

3 W porównaniu z modelami Sony DEV-3 i DEV-5

4 Stabilizator Optical SteadyShot z „aktywnym” trybem jest dwukrotnie wydajniejszy od zwykłego stabilizatora Optical SteadyShot