czwartek, 20 czerwiec 2024

Epson zaprezentował nowe drukarki fotograficzne A4 wyposażone w system stałego zasilania w atrament oraz dotykowy wyświetlacz LCD. uzyskanie zdjęcia formatu 10x15 cm trwa zaledwie 12 sekund.

Sześciokolorowe drukarki fotograficzne Epson A4 z systemem stałego zasilania w atrament, które nie wymagają komputera.
Epson zaprezentował sześciokolorowe drukarki fotograficzne A4 z systemem stałego zasilania w atrament i wyświetlaczem - L850 i L810, które nie wymagają komputera. Oba modele umożliwiają drukowanie zdjęć przy bardzo niskich kosztach i są przeznaczone dla miłośników fotografii, fotografów okolicznościowych, studiów fotograficznych, agencji reklamowych oraz placówek edukacyjnych, którym zależy na wysokiej jakości szybkim i ekonomicznym drukowaniu zdjęć. Uzyskanie kolorowego zdjęcia formatu 10 x 15 cm trwa zaledwie 12 sekund. Szybkość drukowania strony A4 na urządzeniach L850 i L810 wynosi do 37 str./min w trybie monochromatycznym i 38 str./min w trybie kolorowym1.

Epson L850 1

Dla fotografów okolicznościowych największą zaletą modeli L850 i L810 jest to, że mogą pracować samodzielnie. Mogą drukować, a w przypadku L850 - także skanować i kopiować bez podłączenia do komputera. Model L850 skanuje i zapisuje pliki bezpośrednio na karcie pamięci. Obydwa urządzenia mogą drukować zdjęcia z kart pamięci lub bezpośrednio z dowolnego aparatu fotograficznego z technologią PictBridge. Obie drukarki są wyposażone w panel dotykowy do nawigacji z ekranem LCD o przekątnej 6,9 cm, zapewniający kontrolę funkcji skanowania, kopiowania i drukowania.

Epson L810 2

„Zdajemy sobie sprawę, że fotografia okolicznościowa wymaga niezawodnej drukarki A4, która umożliwia niemal natychmiastowy wydruk zdjęć. Postanowiliśmy pójść jeszcze o krok dalej i stworzyliśmy dwie drukarki, których użycie nie wymaga nawet komputera. Mając wciąż na uwadze jakość wydruków, w modelu L850 i L810 zastosowaliśmy technologię Micro Piezo i oryginalny atrament firmy Epson. Połączenie tych rozwiązań gwarantuje dokładność i niezmienną jakość zdjęć i dokumentów w rozmiarze A4 oraz brak konieczności częstych zabiegów konserwacyjnych” - wyjaśnia Grzegorz Mencfel, menedżer w polskim oddziale Epson Europe.

Epson L810 1

Urządzenia L850 i L810 wykorzystują innowacyjny, pojemny system stałego zasilania w atrament firmy Epson (ITS). Gwarancja producenta obejmuje 3 000 stron wydruku lub rok korzystania z urządzenia. Oba modele zostały zaprojektowane do drukowania dużych ilości zdjęć i dokumentów przy najniższych możliwych kosztach. Te sześciokolorowe drukarki korzystają z dużych butelek z atramentem o pojemności 70 ml, co pozwala wydrukować - z jednego kompletu atramentów - do 1800 zdjęć o rozmiarze 10 x 15 cm2. Technologia szybkiego uzupełniania atramentu zapewnia czyste i łatwe uzupełnianie. Drukarki L850 i L810 mogą także drukować na powierzchni płyt CD/DVD.

Obydwa modele będą dostępne w Polsce w styczniu 2015 roku, a ich ceny nie są jeszcze znane.

Epson L810 3

Funkcje:

  • Drukarka, skaner i kopiarka (L810 tylko drukowanie)
  • Zintegrowany wkład atramentowy o wysokiej pojemności
  • Technologia Micro Piezo
  • Oryginalny atrament firmy Epson
  • Kolorowy wyświetlacz LCD o przekątnej 6,9 cm z panelem dotykowym do nawigacji
  • Szybkość drukowania w formacie A4: do 37 str./min w trybie monochromatycznym i 38 str./min w trybie kolorowym2
  • Szybkie drukowanie zdjęć - drukowanie zdjęcia o wymiarach 10 x 15 cm w ciągu ok. 12 sekund2
  • Drukowanie bezpośrednio z kart pamięci i aparatów z technologią PictBridge
  • Sześć butelek o pojemności 70 ml z oryginalnymi atramentami firmy Epson (CMYKLcLm) w zestawie z drukarką

1. Informacje na temat warunków testowych można znaleźć pod adresem www.epson.eu/testing.

2. Podana wydajność została ustalona za pomocą oryginalnej metodologii firmy Epson na podstawie symulacji druku wzorców testowych zgodnie z normą ISO/IEC 29103. Podana wydajność NIE jest oparta na normie ISO/IEC 29102. Podana wydajność może różnić się w zależności od drukowanych obrazów, rodzaju używanego papieru, częstotliwości drukowania oraz warunków pracy, np. temperatury.

 

 

 

bizhubC35----080Konica Minolta wprowadza na polski rynek kolejną nowość. To rozwiązanie dedykowane działom w dużych firmach albo małemu biznesowi jako urządzenie centralne - modele bizhub C35 i bizhub C35P.
Bizhub C35, drukujący z prędkością 30 stron na minutę w kolorze i czerni – w dużej firmie będzie idealnym rozwiązaniem dla działu, dla małej stanie się centrum inteligentnego zarządzania.

Epson_Stylus_SX525WD---080Epson Stylus SX525WD to urządzenie wielofunkcyjne obsługujące szybką łączność Wi-Fi, które jest przeznaczone dla użytkowników domowych. Urządzenie oferuje szybki, automatyczny druk dwustronny oraz skanowanie i kopiowanie. Zostało także wyposażone w duży ekran LCD do przeglądania i drukowania zdjęć, a także ładowany od przodu, łatwo dostępny zasobnik na papier. Drukarka pozwala także na kopiowanie i drukowanie bez użycia komputera. … 

magicolor_4750DN---080Nowe urządzenia Konica Minolta magicolor 4750EN i magicolor 4750DN to kolorowe drukarki sieciowe w ofercie firmy. Obie są wyposażone w opcje szybkiego drukowania sieciowego poprzez gigabitowy interfejs Ethernet. Urządzenia zapewniają obsługę języków PCL i PostScript z opcjonalnym rozszerzeniem o XPS. Doskonale sprawdzą się w niedużych firmach oraz grupach roboczych. …

Epson_Stylus_SX125----080Epson wprowadza do sprzedaży dwie praktyczne drukarki dla użytkowników domowych – Epson Stylus S22 oferuje prostą obsługę i wysoką jakość druku tym, którzy chcą drukować dokumenty i zdjęcia na potrzeby domowe. Bardziej rozbudowany model SX125 zapewnia tę samą wysoką jakość druku i łatwą obsługę z dodatkiem funkcji skanowania i kopiowania. … 

pagepro_1490MF----080Już wkrótce nieduże firmy i domowe biura będą mogły znacznie usprawnić pracę z dokumentami. Firma Konica Minolta wprowadza na rynek dwie nowe wydajne monochromatyczne wielofunkcyjne drukarki laserowe. Dzięki takim rozwiązaniom jak PC faks, skanowanie z funkcją OCR, oprogramowanie do zarządzania ustawieniami urządzenia, opcjonalny W-LAN, obsługa USB oraz praca w trybie Eco zapewniają pełną wszechstronność i niskie koszty eksploatacji. … 

oki-microline--080Drukarki igłowe OKI Printing Solutions od wielu lat cieszą się zasłużoną sławą, do tego stopnia, iż stały się synonimem niezawodności i jakości. OKI ML6300FB-SC jest przedstawicielem cenionej linii 24 igłowych drukarek, z których chętnie korzystają punkty obsługi klienta w bankach, biurach podróży, na dworcach czy w przychodniach lekarskich. Wykorzystywana jest do drukowania rachunków, biletów, pokwitowań, formularzy i dokumentów wieloczęściowych zarówno na papierze ciętym, …