wtorek, 23 lipiec 2024

XR-50S_----080Zbliża się jedna z najbardziej wyczekiwanych przez fanów sportu impreza – Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. Firma Sharp specjalnie z myślą o mistrzostwach wprowadziła do swojej oferty kilka nowych modeli. Takie, które idealnie sprawdzą się w pubach, restauracjach i kawiarniach oraz te, odpowiednie do użytku w domu. …

XR-50S_----200Zbliża się jedna z najbardziej wyczekiwanych przez fanów sportu impreza – Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. Firma Sharp specjalnie z myślą o mistrzostwach wprowadziła do swojej oferty kilka nowych modeli. Takie, które idealnie sprawdzą się w pubach, restauracjach i kawiarniach oraz te, odpowiednie do użytku w domu.

W okresie wielkich wydarzeń sportowych trudno o wolne miejsca w pubie. To dlatego, że zazwyczaj tam najchętniej spotykają się kibice. Zbierają się w pubach, ponieważ właśnie tu mogą liczyć na relacje sportowe emitowane z projektorów na dużych ekranach. To wygodne i dodatkowo bardzo emocjonujące. Trzeba jednak wiedzieć, że nie każdy projektor nadaje się do pracy w tych specyficznych i trudnych warunkach. To ważne, bo awaria sprzętu tuż przed wykonaniem rzutu karnego lub w sytuacji podbramkowej może zniweczyć dobrą zabawę.

Projektory dedykowane do pubów czy restauracji od lat są produkowane przez Sharp. Już podczas odbywających się 4 lata temu Mistrzostw Świata i 2 lata temu Mistrzostw Europy w pubach znalazło się ponad 300 projektorów marki Sharp. Urządzenia sprawdziły się w warunkach dla nich dość ekstremalnych. Projektory instalowane są bowiem pod sufitem, czyli właśnie tam, gdzie gromadzi się najwięcej kurzu, dymu papierosowego i ciepłego powietrza. Sprzęty Sharp okazały się niezawodne. Trwałość i bezawaryjność projektorów Sharp zapewnia niezwykle szczelna, hermetyczna obudowa oraz system DUST PROOF. Wnętrze projektora chronią dodatkowe filtry, specjalnie dostosowane wentylatory i uszczelki.

XV_Z15000_---200Na tegoroczne Mistrzostwa Świata Sharp proponuje model XR-50S. Wyposażony jest on w zaawansowane funkcje, znacznie ułatwiające jego obsługę praktycznie w każdych warunkach. Model ten jest także łatwy w instalacji. Od swoich poprzedników z minionych lat jest lżejszy o niemal 1 kg, oferuje także większą jasność - 2700 AL. Lampa projektora pracować może nawet 4000 godzin! Wyjątkowa jasność, wysoki współczynnik kontrastu oraz w pełni cyfrowy system przetwarzania obrazu gwarantują niepowtarzalną rozrywkę i skuteczność projekcji. System zarządzania kolorami, w który wyposażono urządzenie umożliwia precyzyjną regulację według indywidualnych potrzeb użytkowników. 6- segmentowe koło kolorów eliminuje mogący występować podczas pracy tak zwany efekt tęczy. Dzięki temu, wyświetlane obrazy mają odpowiednio głęboką czerń i ostrość, co w znacznym stopniu wpływa na jakość obrazu, a także zoptymalizowany poziom bieli i jasności. System BrilliantColor gwarantuje doskonałe odwzorowanie kolorów i, co szczególnie ważne  przy relacjach sportowych, nawet najbardziej dynamiczne sceny nie tracą nic ze swojej ostrości i czystości.

Inną, równie ciekawą, propozycją dla fanów sportu może być projektor Sharp XV-Z15000. To projektor Full HD, zatem zagwarantuje nam najdoskonalszy obraz z meczów Mistrzostw Świata transmitowanych na sportowych kanałach High Definition. Przy jasności 1600 ANSI lumenów projektor znajdzie uznanie nawet u najbardziej wymagających widzów. Urządzenie oferuje system całkowicie cyfrowej projekcji, dzięki zastosowaniu panelu DLP® i wyjścia HDMI (x2). Pionowa korekcja zniekształceń trapezowych zapewnia prawidłowe wyświetlanie obrazu nawet wtedy, gdy projektor nie jest ustawiony prostopadle do ekranu. Użytkownik może tworzyć także indywidualne obszary projekcji. Poziom szumów wynosi tylko 23 dB (w trybie Eco+Quiet), urządzenie jest zatem ledwo słyszalne i nie rozprasza uwagi. Udogodnieniem dla użytkowników jest także funkcja HDMI CEC, czyli łatwe uruchamianie pokazu i przełączanie systemu do trybu czuwania wraz z współpracującym osprzętem (np. Blu-Ray).