wtorek, 23 lipiec 2024

XR-55X_3D_Readyi--080Firma Sharp wprowadza do swojej oferty nową  linię 1-chipowych projektorów DLP 3D Ready. Modele z nowej linii projektorów 3D Ready dzięki użyciu technologii DPL-link i interfejsowi pozwalającymi na stosowanie specjalnych okularów zapewniają czerpanie pełnej radości z filmów 3D.
Kluczowym wymaganiem dla tego systemu jest technologia 120-Hz stosowana w projektorach firmy Sharp. Dzięki wykorzystaniu specjalnych okularów, które składają się z dwóch zsynchronizowanych …

XR-55X_3D_Readyi--200Firma Sharp wprowadza do swojej oferty nową  linię 1-chipowych projektorów DLP 3D Ready. Modele z nowej linii projektorów 3D Ready dzięki użyciu technologii DPL-link i interfejsowi pozwalającymi na stosowanie specjalnych okularów zapewniają czerpanie pełnej radości z filmów 3D.

Kluczowym wymaganiem dla tego systemu jest technologia 120-Hz stosowana w projektorach firmy Sharp. Dzięki wykorzystaniu specjalnych okularów, które składają się z dwóch zsynchronizowanych z wyjściowym sygnałem wyświetlaczy ciekłokrystalicznych, obrazy są wyświetlane z częstotliwością 60 Hz niezależnie dla każdego oka. W ten sposób lewe oko widzi zawsze tylko lewy obraz (pole), a prawe oko jedynie prawy. Mózg widza automatycznie łączy te oddzielne obrazy w jeden, postrzegany jako prawdziwie trójwymiarowy.

Projektory DLP 3D ready oferują rozdzielczość XGA (1024x768) i WXGA (1280x800), w tym również model dostosowany do projekcji z bardzo bliskiej odległości. Urządzenia mogą również pracować w trybie 2D.

Nowe projektory Sharp ważą od 2,8 kg do 5,8 kg, mogą być zatem wykorzystywane do wielu zastosowań – tak stacjonarnych, jak i w pełni przenośnych.

Firma Sharp rozpocznie wprowadzanie na rynek nowej linii projektorów 3D ready już od marca 2010 roku.