wtorek, 23 lipiec 2024

Skaner-fotograficzny-Hama_----080Dzięki pokazanemu na targach IFA 2010 podręcznemu skanerowi fotograficznemu Hama, można szybko stworzyć cyfrowe wersje papierowych zdjęc w popularnym formacie 10 x 15 cm (A6) lub mniejszych. W ten sposób będą nadawać się do przechowywania na dysku twardym, płycie CD lub pamięci USB, bądź prezentowania za pomocą cyfrowej ramki. …

Dzięki pokazanemu na targach IFA 2010 podręcznemu skanerowi fotograficznemu Hama, można szybko stworzyć cyfrowe wersje papierowych zdjęc w popularnym formacie 10 x 15 cm (A6) lub mniejszych. W ten sposób będą nadawać się do przechowywania na dysku twardym, płycie CD lub pamięci USB, bądź prezentowania za pomocą cyfrowej ramki. 

Skaner-fotograficzny-Hama_----400

Podręczny skaner fotograficzny Hama charakteryzują bardzo małe wymiary, które wynoszą zaledwie 179 x 71 x 41 mm. Praca z urządzeniem nie sprawia problemów - nie trzeba uruchamiać komputera, przygotowywać skanera, odczekiwać aż lampy się nagrzeją, a następnie przystępować do pracy z samym zdjęciem: skalować, kadrować itp. Nowy produkt Hama można wykorzystywać na różne sposoby bez konieczności podłączania do komputera. Urządzenie w ciągu 5 sekund skanuje zdjęcie w rozdzielczości 300 DPI.  

Skaner Hama automatycznie rozpoznaje, jaki nośnik pamięci jest podłączony do ramki i przesyła zeskanowane zdjęcie właśnie na ten nośnik. Gdy zielona kontrolka na skanerze przestanie mrugać, można w nim umieścić kolejne zdjęcie. W przypadku zdjęć matowych lub porysowanych i uszkodzonych, użytkownik ma do dyspozycji specjalną foliową koszulkę, do której wsuwa się zdjęcie. Folia bez zbędnych, dodatkowych zabiegów polepsza kontrast fotografii i ostrość.

Z tyłu podręcznego skanera Hama znajduje się port USB 2.0, do którego można podłączyć przenośną pamięć USB lub dysk twardy. Skaner posiada wbudowany czytnik kart pamięci (SD, SDHC, MMC). Skaner można podłączyć bezpośrednio do ramki cyfrowej i zeskanować zdjęcia do jej pamięci wewnętrznej lub innej, którą dana ramka obsługuje. Możliwa jest także współpraca urządzenia z komputerem (producent załącza odpowiednie oprogramowanie). Przydatna może okazać się też funkcja czyszczenia skanera.

Nowy podręczny skaner Hama objęty jest roczną gwarancją producenta. Hama nie ujawniła jeszcze ceny detalicznej produktu ani daty wprowadzenia skanera na polski rynek.

ifa-logo